Informacje

OSIM, czyli Ogólnopolska Sieć Informacji Miejskich powstała w 1991 roku z połączenia banków informacji z terenów całej Polski. Obecnie w skład OSIM wchodzi 30 biur informacji gospodarczej. OSIM rozszerza swoją działalność i nie chce poprzestać na skupieniu się informacji tylko na obecnych miastach wojewódzkich lecz w perspektywie ma założenie sprawnie działającego banku informacji w każdym byłym mieście wojewódzkim (z podziały administracyjnego na 49 województw).

Z propozycji "Internet dla firm" skorzystali:


Centrum psychologiczne W Labiryncie
ul. Konwaliowa 9 lok.20 , 81-651 Gdynia (Trómiasto)
https://www.pomocwlabiryncie.pl/

Kuszewski - remonty Wrocław
ul. Asfaltowa 1/18, 52-235 Wrocław
http://www.kuszewski-wykonczenia.pl

Skup aut 24.pl - woj.pomorskie
84-230 Rumia
http://auto-skup24.pl

Dom weselny, Sala Zygmuntowska
ul. Zygmuntowska 17, 33-300 Nowy Sącz
http://zygmuntowska.pl

Kwiaciarnia Ismena Szczecin
ul. Przyjaciół Żołnierza 4, 71-670 Szczecin
http://kwiaciarniaismena.pl

Zakres działalności każdego z poszczególnych banków obejmuje nie tylko miasto, w którym ma swoją siedzibę ale teren całego starego województwa (strefy numerycznej).

Sieć OSIM to:

  • Jeden zintegrowany ogólnopolski system informacyjny oparty na nowoczesnym oprogramowaniu i sieci komputerowych,
  • Jeden numer telefonu w całej Polsce 9434,
  • Jednolity sposób wprowadzania i udostępniania informacji
  • Jeden wyraźny kierunek postawionych sobie celów.

Stała wymiana informacji online z poprzez sieć Internet stwarza nieograniczone możliwości przepływu informacji, łącząc wszystkie biura działające w ramach sieci w jeden spójny organizm. Przesuwa to zakres informacyjny każdego z banków informacji - z terenu starego województwa (strefy numerycznej)- na teren praktycznie całej Polski.

Oferta firmy złożona w którymkolwiek z banków informacji niemal natychmiast trafia do wszystkich kilkudziesięciu pozostałych biur informacji w całej Polsce. Daje to możliwość ogólnopolskiej promocji każdej firmie, obojętnie w którym województwie jest zarejestrowana i działa.

W praktyce oznacza to, że każdy potencjalny klient (firma lub osoba prywatna) pytający o jakąkolwiek firmę z terenu całej Polski - otrzyma szybką i dokładną odpowiedź.

Informacja o firmach współpracujących z siecią OSIM zawiera:

  • podstawowe dane (telefony, faxy, adresy, godziny pracy itp.)
  • aktualną, pełną ofertę tej firmy.

Sieć OSIM doskonali cały czas formy swojej działalności, szuka nowych, bardziej profesjonalnych rozwiązań w zależności od potrzeb klientów. Nasi klienci to z jednej strony firmy o różnym profilu działalności, które za pośrednictwem OSIM-u reklamują i promują swoje towary, usługi, itd, z drugiej strony to klienci dzwoniący do banków informacji w poszukiwaniu właśnie tych towarów czy usług.

Sprawnie udzielona informacja umożliwiała łatwość poruszania się po bogatym rynku przemysłowym naszego kraju, a także daje szansę nawiązania współpracy z różnymi firmami zarejestrowanymi w sieci ogólnopolskiej.

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do Polski, jesteśmy w trakcie rozmów z osobami, firmami i instytucjami z Europy zainteresowanymi założeniem banków informacji i współpracą z nami - są to Węgry, Włochy, Słowacja, Litwa, Czechy, i Niemcy. Współpraca z niektórymi z w/w krajów została już podjęta i staje się coraz bardziej udana, co sprawia, że zakres informacyjny sieci OSIM może cały czas się rozszerzać i doskonalić.

Informacje, które otrzymują dzwoniący są całkowicie bezpłatne. Dotyczy to zarówno informacji telefonicznej, jak i informacji zawartych w "INFORMATORACH" - wydawanych przez poszczególne biura i kolportowanych w wielu tysiącach egzemplarzy.

Sieć OSIM wydaje ogólnopolską bazę danych na płytach CD, na których znajdują się aktualne dane o polskich firmach.

Rozwój technologiczny, który możemy obserwować na terenie Polski, Europy, czy ogólnie kuli ziemskiej, zaowocował pojawieniem się najbardziej przyjaznego, najprostszego i najskuteczniejszego środka dostępu do informacji, jaki kiedykolwiek mógł istnieć od początków ludzkości. Tym środkiem jest oczywiście INTERNET. Nasza Sieć już od pewnego czasu dostrzegła korzyści płynące z posługiwania się tym nowym narzędziem. My już je dostrzegliśmy i potrafimy się nim posługiwać. Chcemy, aby z INTERNETU korzystali wszyscy. Dlatego nasze dane gospodarcze znajdują się również w zasobach sieci INTERNET

Wystąpiliśmy z propozycją: "Internet dla firm". Oczywiście, wielu robi to samo, a przynajmniej tak im się tylko wydaje. Nasza propozycja nie jest tylko pustym sloganem reklamowym. Internet jest jak ocean, informacyjny ocean. Jak w każdym, znajdują się w nim również rekiny i ich "ofiary". Nie jest naszym celem wpuszczenie klientów ("ofiar") w "głębię" INTERNETU! Jeśli natkniesz się w przyszłości lub już napotkałeś jakieś problemy, zwróć się do nas! My wiemy jak Ci pomóc!

Pomożemy Ci:

  • podłączyć się do sieci INTERNET, dysponujemy informacjami o dostawcach INTERNETU działających na lokalnych rynkach. W wiemy jak działają i co oferują;
  • nauczyć się jak z niego korzystać, mamy doświadczenie, dlaczego mamy ich nie przekazać innym?;
  • umieścić w Sieci Twoją reklamę pomóc w korespondowaniu z partnerami zagranicznymi, nasi tłumacze są na Twoje usługi;
  • wyszukać potrzebną informację, cały czas to robimy, teraz również za pomocą sieci INTERNET przeszukujemy zasoby ogólnoświatowe, nie ograniczamy się do ogólnopolskich;
  • w kontaktach z odpowiednimi organami administracji;
  • w zorganizowaniu Twojej prezentacji na targach, czy też w wydaniu folderu lub innych form wydawnictw reklamujących Twoją działalność, dysponujemy znakomitymi grafikami i jesteśmy w stałym kontakcie z najlepszymi, a co ważniejsze nie najdroższymi drukarniami działającymi na polskim rynku. My również wydajemy informatory, czasopisma, które w tradycyjny sposób pozwalają dotrzeć do potrzebnej Ci informacji.

Pamiętaj, jesteśmy aby pomagać! Zmierzamy do Europy, zajmijmy więc należne nam miejsce, również gdy to dotyczy informacji oraz Sieci INTERNET.

Bliższe informacje znajdują się we wszystkich biurach działających w Sieci OSIM (patrz mapa)

Nota prawna

Wszelkie prawa zastrzeżone. © osim.pl